Tem201101

Eğitim Şart!0

Gönderi:: Genel

Bir alanda başarı isteniyorsa, mutlaka temel ve ileri derece eğitim almak gerekmektedir bence. Aslında bir sporun veya hobininde gelişmekte olduğunu en iyi sektörü izleyerek anlayabilirsiniz.

Türkiye’nin 3 yanı denizlerle çevrili de olsa, ne bir denizcilik bakanlığı, ne de diğer dünya ülkeleri kadar bilgi sahibi balıkçılarımız var. Özellikle zıpkınla balıkavı sporunu insanlar hala bir katliam, balık türlere büyük bir tehdit olarak algılıyorlar. Aslında dünya üzerinde de örgütler ve üniversiteler tarafından yapılan araştırmalarda; av seçiciliği, kontrolü ve ufak balıkları koruması ile zıpkınla balıkavı en doğru avlanma tekniği olarak belirlenmiştir.

Eğitim konusunda dünya’da söz sahibi olan AIDA ve SSI ülkemizde çok fazla faaliyet gerçekleştiremiyordu. Son yıllarda zıpkınla balıkavı ve serbest dalış’ın daha doğru, bilinçle, ileri tekniklerle yapılabilmesi için federasyonumuz kurslar açtı. Bu kurslar sonrasında artık özel kurslar da eğitim vermeye başladılar.

Zıpkınla Balıkavı Kursu
Zıpkınla Balıkavı Milli Takım Antrenörü Koray Demirel’in verdiği eğitim süreci 15 saat teorik, 1 gün havuz ve 2 gün deniz dalışı olarak uygulanmakta.
TSSF hocası Koray Demirel aynı zamanda Serbest dalış kursları da veriyor.
www.zipkinlabalikavikursu.com


Medfish Freediving School
Türkiye’nin iyi dalgıçlarından birisi olan Mehmet Arıkök’ün açtığı kurs AIDA eğitimleri veriyor. Her seviyede eğitim veren Mehmet, profesyonel bir serbest dalgıç ve zıpkıncı olmak isteyenler için iyi bir adres.
http://www.medfishdiving.com/tr/

Dünya’nın en tehlikeli sporları arasında bulunan bu sporu siz siz olun eğitim almadan yapmaya çalışmayın..

Klasik bir söz olsa da.. “Unutmayın, daima sizleri bekleyen birileri var.”

Yorum bırak..


*