Tem201518

03 – 04 Temmuz 2015 Tarihlerinde Balıkesir – Bandırma’da yapılan Zıpkınla Balıkavı Türkiye Şampiyonası Final Müsabakaları sonrasında ilk 8’e kalan sporcular ve TSSF Teknik Kurulunun seçeceği 4 kişi Milli Takım Aday Kampına çağırılacaklardı.

Geçtiğimiz hafta kadro belli oldu. Geçtiğimiz yıllarda Teknik Kurulun ortak kararı ile herhangi bir gereklilik aranmadan 4 kişi seçilebiliyordu. Bu sene haksızlık olmaması için Teknik Kurul tarafından seçilecek 4 sporcunun son 2 yılda ilk 8’e veya son 5 yılda CMAS’ın düzenlediği uluslararası yarışmalardan birisine katılmış olma şartı getirildi.  Bu kriterlere uygun olarak bu Kampa Hasan Salbaş ve Fuat Kasmalar’ın çağırıldığını öğrendim.

 

Buna göre;  Hasan Salbaş ve Fuat Kasmalar ile birlikte sanırım 10 kişi olarak kamp gerçekleştirilecek.

8

Kamp 20 – 27 Temmuz 2015 tarihinde Avşa Adasında gerçekleştirilecek ve burada başarılı olan arkadaşlarımız Milli Takıma seçilerek bizleri İspanya – Cadiz’de yapılacak Euro – Afrika Şampiyonasında temsil edecekler.

Her yarışma sonrasında belirttiğim gibi, hangi arkadaşımız seçilirse seçilsin, önemli olan Milli Formayı gururla taşımaları, bizleri gururlandırmaları.

Şimdiden herkese başarılar.

 


*